Powered by Smartsupp

Dočasná změna otevírací doby na prodejně Makeup Group: po. - pá. 10.00 - 14.00 hodin.

Hygiena v kosmetice - Čističe na líčidla a štětce

Bakterie & Váš Make-Up

V dnešním bakteriofobním světě většina z nás stále přemýšlí o bakteriích, které se hromadí na našem make-upu a líčidlech. Myjeme a dezinfikujeme si ruce. Dáváme si pozor při dotyku různých povrchů na veřejných místech. Používáme ubrousky a jiné dezinfekční čističe v naši domácnosti. Nikdy ale nepřemýšlíme o čištění výrobků, které aplikujeme přímo na svojí tvař, rty, nebo oči, přestože je to v podstatě nejlehčí způsob pro bakterie a bacily jak se dostat do našeho organizmu!

Věděli jste, že...

  • Olejovité tělní tekutiny přenášejí bakterie na povrch, nějaký ten olej ale zůstane vevnitř. Takže, když používáte štětec na tvařenku a aplikujete produkt na jednu tvář, pak naberete ze stejné krabičky a uděláte druhou tvář, oleje (a jejich bakterie) se přenesou na tvařenku.
  • Náhlé nekontrolovatelné kýchání nebo kašlání při aplikaci make-upu může zanechat bakterie na povrchu.
  • Produkty pro péči o pleť, které používáte před aplikace make-upu, můžou obsahovat bakterie a potom kontaminovat i váš make-up (zejména při použíti houbičky nebo labutěnky)
  • Na povrchu rukou vždy žijí bakterie a tyto bakterie se přenášejí na produkty. (Zvláště pokud jste zvykli aplikovat výrobky prsty!)
  • Obnovení rtěnky nebo lesku po jídle může vést k výskytu bakterii a zbytku jídla na vaší rtěnce.

Je klinicky prokázáno že BeautySoClean účinně odstraňuje bakterie ze všech produktů za 10 vteřin.

Laboratorní studia prokázaly, že Beauty So Clean účinně odstraňuje Staphylococcus Aureus, Pseudomonas Aeruginosa a Escherichia Coli (E. coli). Tyto bakterie byly nalezeny na líčidlech v kosmetických taškách a také na testerech v obchodech.


Běžné Bakterie, které se na kosmetických produktech objevují

  • Staphylococcus Aureus (Stafylokok) je skupina bakterií, kteří mohou způsobit velké množství nemocí a infekci kožních tkání.
  • Pseudomonas Aeruginosa je oportunní bakterie, která žije v půdě, vodě, horkých vanách a na kosmetických výrobcích.
  • Escherichia coli (běžně E. coli) je název bacil nebo bakterií, kteří žijí v trávicím traktu lidí a zvířat.