Powered by Smartsupp

Dočasná změna otevírací doby na prodejně Makeup Group: po. - pá. 10.00 - 14.00 hodin.

Bakterie, viry a váš make-up

Nyní, více než kdykoli předtím, musíme věnovat pozornost přenosu bacilů, bakterií a virů. Umýváme a dezinfikujeme si ruce. Dáváme si pozor, abychom se nedotýkali povrchů na veřejných místech. Po celém domě používáme ubrousky a jiné dezinfekční čisticí prostředky. A co naše kosmetika? Jedná se o produkty, které umisťujeme přímo na naše tváře, rty a oči - základní způsoby, jak se bakterie a bacily mohou dostat do našeho těla.

Kosmetické výrobky obsahují konzervační látky, které pomáhají zpomalit růst mikrobů, ale mohou se kontaminovat, pokud lidé k aplikaci produktů používají nesterilní aplikátory nebo prsty, nebo pokud se s nimi špatně zachází a nejsou dobře skladovány. Například výrobky skladované v teplých a vlhkých nebo mokrých podmínkách, jako je koupelna, nebo venku na otevřeném pultu v obchodních centrech a v make-up kitech vizážistů.

Na pleti se nachází přes 800 typů bakterií včetně těch, které jsou zodpovědné za tvorbu akné a dalších kožních problémů, a přes 100 typů kvasinek a hub. Při líčení bakterie spolu s kožním mazem a potem se přenášejí z pokožky do líčidel a tam vzniká „nový život“,i v případě že pleť důkladně vyčištěná. Jak to probíhá? Když tedy použijete štětec na tvářenku, naneste ji na jednu tvář a poté dvakrát namočíte stejný štětec do produktu, abyste udělali druhou tvář, tím kožní maz a pot a taky bakterie se přenesou na samotnou tvářenku, kde se začnou množit.

Štětce na make-up mají také potenciál působit jako vhodný domov pro nejrůznější bakterie a viry. Aplikátory jsou často zvlhčovány, aby pomohly při aplikaci očních stínů nebo podkladových bází. Toto prostředí má ale potenciál podporovat rychlý růst bakterií.

Viry mohou na běžných površích vydržet po dobu od několika sekund do několika dnů. Jednoduché kýchnutí nebo kašel by mohlo tyto virové částice přenést například na vaši kosmetiku nebo kosmetické štětce, odkud se pak mohou dostat na další povrchy, včetně pleti.

VIRY

BAKTERIE

BeautySoClean® má řešení, jak zachránit Vaše zdraví, líčidla a štětce!

V nezávislé laboratorní studii bylo klinicky prokázáno, že produkty BeautySoClean® účinně odstraňují Staphylococcus Aureus, Pseudomonas Aeruginosa a Escherichia Coli (E. coli).

Další testování také odhalilo, že tyto produkty je 99,9% účinné proti viru herpes simplex (HSV-1), chřipce A (H1N1) a lidskému koronaviru (229E).

Jak probíhají testy?

Bakteriální účinnost:

·        Vzorek z každého z testovaných kontaminovaných líčidel byl nanesen na jednu stranu agarové desky. Dotyčný výrobek byl poté podle pokynů na štítku nastříkán kosmetickým dezinfekčním sprejem BeautySoClean®.

·        Poté byl z každého produktu odebrán druhý vzorek a nanesen na proužek na opačné straně agarové destičky, přiléhající k původnímu vzorku odebranému z každého produktu. Každá příslušná produktová destička byla inkubována při 30-35 stupních Celsia po dobu 48-72 hodin.

·        Ve vzorcích ošetřených přípravkem BeautySoClean® Cosmetic Sanitizer nebyl pozorován žádný růst bakterií.


Virucidní účinnost:

·        Testované a virové kontrolní látky byly rozděleny do sterilních nádob a každá byla infikována testovaným virem. Zkušební suspenze byly udržovány po dobu 15 sekund a poté neutralizovány sériovým ředěním na vhodné ředění. Po neutralizaci byly virové suspenze testovány za účelem stanovení úrovní infekčního viru za použití standardních testovacích technik buněčné kultury.

·        S přihlédnutím k výsledkům kontroly cytotoxicity a neutralizace prokázali produkty BeautySoClean® průměrnou 99,9% redukci virového titru o 4,57 při kontaktní době 15 sekund.

Dezinfekční přípravky BeautySoClean® - jediný správný způsob jak OČISTIT a OBNOVIT líčidla a štětce.  Odstraňují veškeré bakterie a viry aniž by jakkoli pozměnily jejich složení.

Máte-li jakékoli dotazy, napište nám do zpráv nebo komentářů :-)

Pokud byl tento článek pro vás užitečný, sdílejte ho s přáteli.:-)