Powered by Smartsupp

Dočasná změna otevírací doby na prodejně Makeup Group: po. - pá. 10.00 - 14.00 hodin.

10 otázek pro Mykela Rennera: Vizážistu a módní ikonu

Vizážista Mykel Renner už od útlého dětství věděl, že je zrozen pro kariéru ve světě módy a krásy. Vyrůstal v Jižní Kalifornii a poté následoval své sny až do města všech kreativců – New York. Spolupracoval s řadou ikonických fotografů, jako je Arthur Elgort, Steven Meisel nebo Annie Leibovitz a jeho práce byla několikrát publikována třeba ve Vogue, Vogue China, 10, L’Officiel Hommes and So Chic a mnoho dalších. Mykel je opravdu nadaný umělec, který je známý svým odvážným používáním barev a rozmanitých schopností, ale je také znám svým neotřelým osobitým stylem, smyslem pro humor, cool knírkem a také je to jeden z nejkrásnějších kluků, jaké jsem kdy poznala! Mykele, moc děkuju, že sis na mě našel čas mezi lety a odpovíš nám na „10 Otázek“.

Zvířata?

Bohužel nemám žádná zvířata, ale hodně mi to chybí. Jsem spíše „kočičí člověk“, tichý a samostatný, ale trávím až příliš mnoho času na cestách, myslím, že by to pro ně nebylo fér. Nepřežije mi ani kytka, jsem až moc často pryč!

Jaký byl poslední koncert, na kterém jsi byl a jak sis upravil vlasy a co makeup? Co jsi měl na sobě?

Posledním, na který jsem se vydal, byla Janet Jackson. Je to jediná z mainstreamových umělců, které sleduji a obdivuji. Myslím, že je to tím, jakou ikonou pro mě byla v době střední školy, pomohla mi uvědomit si, že se chci stát vizážistou. Co se týče mého vzhledu, tím, že pocházím z Jižní Kalifornie, vypadal jsem jako místní, tedy dlouhý flanelový top na knoflík a namalovaná, ostře střižená kozí bradka. No a samozřejmě rozcuchané obočí a vlasy ulízlé na stranu.

Hříšné radůstky?

Už 23 let sbírám vše kolem Vivienne Westwoodové a mám speciální místo na extra majstrštyky. Kamkoli cestuju, pokud jsou tam stánky Westwoodové, koupím tam jeden nebo dva kousky, takže už mám suvenýry z celého světa. No a v neposlední řadě také spánek a Vodka Martini!

Jakou nejatypičtější pomůcku nebo produkt jsi při své práci použil?

Řekl bych, že by to mohlo být cokoli – od lepicí pásky, modelářské hlíny, levných gelových masek a kousků látek až po množství materiálu z přírody pro vytváření různých textur na pleti.

Pokud bys vyhrál v loterii, jak bys chtěl trávit většinu svého času, vyjma cestování?

Myslím, že ta nejzajímavější a nejuspokojivější věc, jakou bych dělal, by byla dobrovolnická činnost pro zvířata po celém světě. Jsem vždy soucitný, obzvláště s těmi, kteří nemohou mluvit samy za sebe, takže to by bylo mé poslání.

Jaký byl tvůj nejhorší pracovní trapas a jak si to zachránil?

Byl jsem najatý na zakázku pro osmdesátkovou pop star. Moji kolegové mě před ní varovali, takže jsem byl připravený, jak jen jsem mohl. Přiřítila se do místnosti a ptala se, zda mám lepící pásky na obličej, to jsem ale neměl. Tak se zase vyřítila z místnosti do kuchyně a sprostě u toho křičela. Co jsem měl dělat? Nenechala mě dokončit její look, protože si to raději udělala sama. Takže jsem tam byl jen abych doladil, jak se sama nalíčila. Na konci dne se přišla omluvit spolu se svým manažerem, který se mě zeptal, zda jsem k dispozici pro další spolupráci. Řekl jsem, že o tom budu přemýšlet, ale upřímně? S ní nechci spolupracovat už nikdy. Neexistuje jediný důvod s někým zacházet takto neuctivě, takže jsem jí to hned vrátil.

Aplikace, která změnila tvůj život?

Aplikace, která změnila můj život bude Google Maps, protože polovinu času netuším, kde zrovna jsem – ať už tady v New Yorku nebo v jakémkoli jiném státě. Taky všechny appky na taxi a poslední jmenuju Shazam, protože miluju, když si vyrazím a zaslechnu přitom super song odněkud z reproduktoru. Nezáleží, kde zrovna jsem, prostě zjistím co za song to je!

Máš nějakou vysněnou práci nebo klienta? A proč?

Musím říct, že vysněnou prací by bylo cestování po celém světě s mojí oblíbenou hudební kapelou, jo, to by bylo TOP. Nebo mít pár stálých klientů, kteří by mě brali po světě jen, abych je líčil. Takže vlastně, zkusil jsem si obě svoje vysněné práce a fakt jsem to miloval!

Máš nějaký konkrétní zážitek z New Yorku?

Jedna z nejlepších zkušeností z New Yorku byla spolupráce s Harvey Fierstein a během slávy muzikálu Hairspray. 3 roky na Broadway jsem měl na starosti jeho Drag makeup, takže Paní Santa Clausová na přehlídku Macy's Thanksgiving Day (jedna ze světově největších přehlídek v NYC). Musel jsem tam být s ním pro závěrečný „touch-up“ a pozoroval jsem všechny ty lidi kolem něj, kteří se s ním chtěli vyfotit a on se na ně usmíval, byl to opravdu jedinečný a silný zážitek. Dostalo se to až na titulku New York Times, protože lidi překvapilo, že Paní Clausová byl v přestrojení tento muž. TO MĚ DOSTALO!

Máš nějaký skrytý talent nebo super schopnost?

Musím říct, že mým skrytým talentem je ve skutečnosti to, že miluju lektorovat někoho v líčení. Netušil jsem, jak moc mě bude bavit předávat své znalosti, talent a techniky dalším umělcům, ale opravdu mě to naplňuje. Všichni jsme na téhle planetě společně a poznávat nové kreativní umělce po celém světě je něco vážně výjimečného. Jsme jedna velká kreativní rodina!

Zdroj KETT COSMETICS BLOG

Workshop amerického vizážisty Mykela Rennera v Praze, 2019